Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A2222K000
B32653A2222K000
B32653A2222K000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Capacitance: 2200 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A2222K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Capacitance: 2200 pF.
Weitere Produktangebote B32653A2222K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A2222K000 B32653A2222K000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.0022uF 2KV 10%
Produkt ist nicht verfügbar
B32653A2222K000 B32653A2222K000 Hersteller : TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.0022uF 2KV 10%
B32653A2222K000 Hersteller : TDK MKP_B32651_656.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 2.2nF; 2kVDC; 700VAC; 26.5x15x6mm; THT
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 2.2nF
Operating voltage: 700V AC; 2kV DC
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 22.5mm
Mounting: THT
Operating temperature: -55...110°C
Body dimensions: 26.5x15x6mm