Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A3504J000
B32653A3504J000
B32653A3504J000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.5UF 5% 250VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 0.5 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A3504J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.5UF 5% 250VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 0.5 µF.
Weitere Produktangebote B32653A3504J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A3504J000 B32653A3504J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.5uF 250volts 5%