Produkte > TDK > B32653A7473J000
B32653A7473J000
B32653A7473J000 TDK
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
auf Bestellung 9060 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A7473J000 TDK
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 1.25KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote B32653A7473J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A7473J000 Hersteller : EPCOS 927859.pdf Description: EPCOS - B32653A7473J000 - KONDENSATOR POLYPRO RADIAL 47NF 1250V
tariffCode: 85322500
productTraceability: No
rohsCompliant: TBA
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
auf Bestellung 1435 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
B32653A7473J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 47nF; 1.25kVDC; 500VAC; 26.5x16.5x8.5mm
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 47nF
Operating voltage: 1.25kV DC
Tolerance: ±5%
Terminal pitch: 22.5mm
Body dimensions: 26.5x16.5x8.5mm
Mounting: THT
Max. operating voltage: 500V AC