Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A8103J189
B32653A8103J189
B32653A8103J189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 10000PF 5% 2KVDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 1000V (1kV)
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A8103J189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 10000PF 5% 2KVDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 1000V (1kV), Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm).
Weitere Produktangebote B32653A8103J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A8103J189 B32653A8103J189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP BOX 10NF 5% 2000Vdc LS 22.5mm