Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A8472J189
B32653A8472J189
B32653A8472J189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 1000V (1kV)
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A8472J189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 1000V (1kV), Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A8472J189 B32653A8472J189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP BOX 4.7NF 5% 2000Vdc LS 22.5mm
auf Bestellung 922 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
B32653A8472J189 B32653A8472J189 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mkp_b32651_658.pdf Description: CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 4700 pF