Produkte > TDK > B32654A0105K000
B32654A0105K000
B32654A0105K000 TDK
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP FILM 1UF 10% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.827" W (31.50mm x 21.00mm)
auf Bestellung 643 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A0105K000 TDK
Description: CAP FILM 1UF 10% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.827" W (31.50mm x 21.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A0105K000 B32654A0105K000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP BOX 1 F 10 1000Vdc LS 27.5mm
auf Bestellung 1673 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B32654A0105K000 B32654A0105K000 Hersteller : TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP BOX 1 F 10 1000Vdc LS 27.5mm