Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32654A0824J000
B32654A0824J000
B32654A0824J000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.82UF 5% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.82 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A0824J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.82UF 5% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.82 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm).
Weitere Produktangebote B32654A0824J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A0824J000 Hersteller : EPCOS / TDK KP_B32651_658-1272402.pdf Film Capacitors 0.82UF 5% 1000V FILM CAP MKP BOXED