Produkte > EPCOS (TDK) > B32654A2473K000
B32654A2473K000
B32654A2473K000 EPCOS (TDK)
MKP_B32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS (TDK)
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A2473K000 EPCOS (TDK)
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; MKP; 47nF; 2kVDC; 700VAC; 18x27.5x31.5mm, Type of capacitor: polypropylene, Manufacturer series: MKP, Capacitance: 47nF, Operating voltage: 700V AC; 2kV DC, Body dimensions: 18x27.5x31.5mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 27.5mm, Climate class: 55/100/56; IEC 60068-1, Conform to the norm: AEC-Q200, Operating temperature: -55...110°C, Leads dimensions: Ø0.8x6mm.
Weitere Produktangebote B32654A2473K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A2473K000 B32654A2473K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32651_658.pdf Film Capacitors 0.047uF 2KV 10%
Produkt ist nicht verfügbar
B32654A2473K000 Hersteller : TDK MKP_B32651_658.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; MKP; 47nF; 2kVDC; 700VAC; 18x27.5x31.5mm
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: MKP
Capacitance: 47nF
Operating voltage: 700V AC; 2kV DC
Body dimensions: 18x27.5x31.5mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 27.5mm
Climate class: 55/100/56; IEC 60068-1
Conform to the norm: AEC-Q200
Operating temperature: -55...110°C
Leads dimensions: Ø0.8x6mm