Produkte > TDK ELECTRONICS > B32654A4155J000
B32654A4155J000
B32654A4155J000 TDK ELECTRONICS
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Cap Film 1.5uF 400V PP 5%( 31.5 X 12.5 X 21.5mm) Radial Wound 27.5mm 110°C Bulk Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 840 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 840
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A4155J000 TDK ELECTRONICS
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A4155J000 B32654A4155J000 Hersteller : TDK ELECTRONICS mkp_b32651_658.pdf Cap Film 1.5uF 400V PP 5%( 31.5 X 12.5 X 21.5mm) Radial Wound 27.5mm 110°C Bulk Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 840 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 840
B32654A4155J000 B32654A4155J000 Hersteller : TDK mkp_b32651_658.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm)
auf Bestellung 1023 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
B32654A4155J000 B32654A4155J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 1.5uF 400volts 5%
Produkt ist nicht verfügbar
B32654A4155J000 Hersteller : TDK mkp_b32651_658.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; MKP; 1.5uF; 400VDC; 200VAC; THT; ±5%
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 1.5µF
Body dimensions: 12.5x21.5x31.5mm
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Terminal pitch: 27.5mm
Operating temperature: -55...110°C
Operating voltage: 200V AC; 400V DC
Climate class: 55/100/56; IEC 60068-1
Conform to the norm: AEC-Q200
Manufacturer series: MKP
Leads dimensions: Ø0.8x6mm