Produkte > EPCOS / TDK > B32654A4155K000
B32654A4155K000
B32654A4155K000 EPCOS / TDK
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 1.5uF 400volts 10%
auf Bestellung 1263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A4155K000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm).
Weitere Produktangebote B32654A4155K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A4155K000 B32654A4155K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mkp_b32651_658.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm)