Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32654A6105K189
B32654A6105K189
B32654A6105K189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.906" (23.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A6105K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.906" (23.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm).
Weitere Produktangebote B32654A6105K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A6105K189 B32654A6105K189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 1.0uF 630volts 10%