Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S0105J564
B32656S0105J564
B32656S0105J564 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 5% 1KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S0105J564 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 5% 1KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S0105J564 B32656S0105J564 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 1.0uF 1KV 5%