Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S0105K565
B32656S0105K565
B32656S0105K565 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 1KVDC SCREW
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
auf Bestellung 53 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S0105K565 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 1KVDC SCREW, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S0105K565 B32656S0105K565 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 1.0uF 1000volts 10% ESR 6.0mOhms Term=T5
auf Bestellung 46 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B32656S0105K565 Hersteller : TDK ELECTRONICS mkp_b32656s.pdf Cap Film 1uF 1000V PP 10%( 42 X 20 X 39.5mm) Screw Mount Lug Plastic Cylindrical Can 0.006 Ohm 100°C Bulk Automotive AEC-Q200