Produkte > EPCOS / TDK > B32656S0125K566
B32656S0125K566
B32656S0125K566 EPCOS / TDK
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors FILM CAP MKP SNUBBER 1.2uF 10% 1000Vdc
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S0125K566 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 1.2UF 10% 1KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.945" (24.00mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm), Capacitance: 1.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S0125K566 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32656S.pdf Description: CAP FILM 1.2UF 10% 1KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.945" (24.00mm)
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm)
Capacitance: 1.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)