Produkte > EPCOS / TDK > B32656S0155J561
B32656S0155J561
B32656S0155J561 EPCOS / TDK
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 1.5uF 1KV 5%
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S0155J561 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 1KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.004" (25.50mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote B32656S0155J561
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S0155J561 B32656S0155J561 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32656S.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 5% 1KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.004" (25.50mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)