Produkte > EPCOS / TDK > B32656S0474K565
B32656S0474K565
B32656S0474K565 EPCOS / TDK
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.47uF 1000volts 10% ESR 8.0mOhms Term=T
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S0474K565 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 10 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S0474K565 B32656S0474K565 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32656S.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 10 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)