Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S2104J563
B32656S2104J563
B32656S2104J563 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 2KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 2.244" (57.00mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 800V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Capacitance: 0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 15 MOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S2104J563 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 2KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 2.244" (57.00mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 800V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Capacitance: 0.1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 15 MOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm).
Weitere Produktangebote B32656S2104J563
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S2104J563 B32656S2104J563 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP SNUBBER 0.1 F 5 2000Vdc
Produkt ist nicht verfügbar
B32656S2104J563 B32656S2104J563 Hersteller : TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP SNUBBER 0.1 F 5 2000Vdc