Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S2334K561
B32656S2334K561 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 2KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.004" (25.50mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 800V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Capacitance: 0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S2334K561 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 2KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.004" (25.50mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 800V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Capacitance: 0.33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms.
Weitere Produktangebote B32656S2334K561
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S2334K561 B32656S2334K561 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 0.33uF 2KV 10%