Produkte > EPCOS / TDK > B32656S7105K562
B32656S7105K562
B32656S7105K562 EPCOS / TDK
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 1.0uF 1250volts 10% ESR 6.0mOhms Term=T2
auf Bestellung 62 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S7105K562 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 1UF 10% 1.25KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S7105K562 B32656S7105K562 Hersteller : TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 1.0uF 1250volts 10% ESR 6.0mOhms Term=T2
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B32656S7105K562 Hersteller : TDK ELECTRONICS mkp_b32656s.pdf Cap Film 1uF 1250V PP 10%( 42 X 28 X 37mm) Screw Mount Lug Plastic Cylindrical Can 0.005 Ohm 100°C Bulk Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
B32656S7105K562 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32656S.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 1.25KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)