Produkte > TDK > B32656S7145K561
B32656S7145K561
B32656S7145K561 TDK
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: TDK
Film Capacitors 1.4uF 1250volt 10%
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S7145K561 TDK
Description: CAP FILM 1.4UF 10% 1.25KVDC SCRW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.004" (25.50mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Part Status: Active, Capacitance: 1.4 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 15 MOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S7145K561 B32656S7145K561 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 1.4uF 1250volt 10%
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B32656S7145K561 B32656S7145K561 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32656S.pdf Description: CAP FILM 1.4UF 10% 1.25KVDC SCRW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.004" (25.50mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Part Status: Active
Capacitance: 1.4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 15 MOhms