Produkte > TDK ELECTRONICS > B32656S7155K566
B32656S7155K566
B32656S7155K566 TDK ELECTRONICS
mkp_b32656s.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Cap Film 1.5uF 1250V PP 10%( 42 X 30 X 45mm) Screw Mount Lug Plastic Cylindrical Can 0.004 Ohm 100°C Bulk Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S7155K566 TDK ELECTRONICS
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 1.25KVDC SCRW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.945" (24.00mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote B32656S7155K566
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S7155K566 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32656S.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 1.25KVDC SCRW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.945" (24.00mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
B32656S7155K566 B32656S7155K566 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP SNUBBER 1.5uF 10% 1250Vdc