Produkte > EPCOS / TDK > B32656S7474J565
B32656S7474J565
B32656S7474J565 EPCOS / TDK
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.47uF 1250volt 5%
auf Bestellung 124 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S7474J565 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 1.25KVDC SCRW, Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S7474J565 B32656S7474J565 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32656S.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 5% 1.25KVDC SCRW
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms