Produkte > TDK ELECTRONICS > B32656S7564K561
B32656S7564K561 TDK ELECTRONICS
mkp_b32656s.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Cap Film 0.56uF 1250V PP 10%( 42 X 20 X 39.5mm) Screw Mount Lug Plastic Cylindrical Can 0.007 Ohm 100°C Bulk Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S7564K561 TDK ELECTRONICS
Description: CAP FILM 0.56UF 1.25KVDC SCREW, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.004" (25.50mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.56 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms.
Weitere Produktangebote B32656S7564K561
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S7564K561 B32656S7564K561 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32656S.pdf Description: CAP FILM 0.56UF 1.25KVDC SCREW
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.004" (25.50mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.56 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms