Produkte > EPCOS > B32672L1472J189
B32672L1472J189
B32672L1472J189 EPCOS
mkp_b32671l_672l.pdf
Hersteller: EPCOS
Cap Film 0.0047uF 1600V PP 5% Radial Wound 15mm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32672L1472J189 EPCOS
Description: CAP FILM 4700PF 5% 1.6KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF.
Weitere Produktangebote B32672L1472J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32672L1472J189 B32672L1472J189 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mkp_b32671l_672l.pdf Description: CAP FILM 4700PF 5% 1.6KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Produkt ist nicht verfügbar
B32672L1472J189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32671l_672l.pdf Film Capacitors 4.7NF 5% 700V FILM CAP MKP BOXED