Produkte > EPCOS / TDK > B32672L7683J000
B32672L7683J000
B32672L7683J000 EPCOS / TDK
mkp_b32671l_672l.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 68nF 5% 1300V MKP AEC-Q200
auf Bestellung 649 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32672L7683J000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 1.3KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV), Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote B32672L7683J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32672L7683J000 B32672L7683J000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mkp_b32671l_672l.pdf Description: CAP FILM 0.068UF 5% 1.3KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV)
Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)