Produkte > EPCOS / TDK > B32672Z4105K000
B32672Z4105K000
B32672Z4105K000 EPCOS / TDK
mkp_b32671z_676z.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 1.0uF 450volts 10%
auf Bestellung 323 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32672Z4105K000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32672Z4105K000 B32672Z4105K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mkp_b32671z_676z.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
auf Bestellung 414 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
B32672Z4105K000 B32672Z4105K000 Hersteller : TDK mkp_b32671z_676z.pdf Film Capacitors 1.0uF 450volts 10%
auf Bestellung 32 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
B32672Z4105K000 Hersteller : TDK MKP_B32671Z_676Z.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 1uF; 450VDC; 220VAC; THT; ±10%; 15mm; bulk
Type of capacitor: polypropylene
Mounting: THT
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 220V AC; 450V DC
Terminal pitch: 15mm
Tolerance: ±10%
Kind of package: bulk
Dimensions: 11x18.5x18mm