Produkte > EPCOS / TDK > B32676E4156K000
B32676E4156K000
B32676E4156K000 EPCOS / TDK
MKP_B32674_678.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; DC-Link; MKP; 15uF; 450VDC; 42x28x42.5mm
Type of capacitor: polypropylene
Mounting: THT
Capacitance: 15µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: 42x28x42.5mm
Terminal pitch: 37.5mm
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: MKP
Leads dimensions: Ø1x37.5mm
Conform to the norm: AEC-Q200
Kind of capacitor: DC-Link
Climate class: 40/105/56; IEC 60068-1
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32676E4156K000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 15UF 10% 450VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Capacitance: 15 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32676E4156K000 B32676E4156K000 Hersteller : TDK B32674%2C78_Series_Rev2005.pdf Description: CAP FILM 15UF 10% 450VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Capacitance: 15 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
auf Bestellung 1182 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
B32676E4156K000 Hersteller : EPCOS / TDK B32674%2C78_Series_Rev2005.pdf Film Capacitors 15uF 450volts 10% 37.5mmL/S 1.0mmL/D
auf Bestellung 39 Stücke:
B32676E4156K000 Hersteller : TDK B32674%2C78_Series_Rev2005.pdf Film Capacitors 15uF 450volts 10% 37.5mmL/S 1.0mmL/D