B32794D3126K
B32794D3126K EPCOS - TDK Electronics
B32794-B32798.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 12UF 10% 700VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5 mOhms
Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32794D3126K EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 12UF 10% 700VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 12 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5 mOhms, Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm).