B32798G2756K
B32798G2756K EPCOS - TDK Electronics
B32794-B32798.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 75UF 10% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 75 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.1 MOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32798G2756K EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 75UF 10% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 75 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.1 MOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).
Weitere Produktangebote B32798G2756K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32798G2756K Hersteller : EPCOS / TDK B32794-B32798.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP AC FILTER 75 F 10% 250Vac LS 52.5mm