Produkte > EPCOS > B32924C3684K189
B32924C3684K189
B32924C3684K189 EPCOS
443597042997272x2_b32921_928.pdf
Hersteller: EPCOS
Cap Film Suppression X2 0.68uF 630VDC/305VAC PP 10% (31.5 X 11 X 19mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 110°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32924C3684K189 EPCOS
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm), Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote B32924C3684K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32924C3684K189 B32924C3684K189 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics x2_b32921_928.pdf Description: CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm)
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
B32924C3684K189 B32924C3684K189 Hersteller : EPCOS / TDK x2_b32921_928.pdf Safety Capacitors 0.68uF 305volts 10% X2