Produkte > EPCOS/TDK > B37641C8106K062
B37641C8106K062 Epcos/TDK
B37631_Epcos.pdf
Hersteller: Epcos/TDK
Конденсатор керамічний smd, С = 10 мкФ, Uном, В = 10, ТКЄ = X5R, Точн., % = 10, Габ. розм., мм = 2,00 x 1,25, Т,°С = -55...+85, Тип сер. = B37641, Типорозм. = 0805,... Група товару: Конденсатори Корпус: 0805 Од. вим: 100 шт
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B37641C8106K062 Epcos/TDK
Description: CAP CER 10UF 10V X5R 0805, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.053" (1.35mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10 µF.
Weitere Produktangebote B37641C8106K062
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B37641C8106K062 B37641C8106K062 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics HighCap_X5R_X7R.pdf Description: CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10 µF