Produkte > EPCOS/TDK > B37931K5332K060
B37931K5332K060 Epcos/TDK
X7R%20Chip%20Cap.pdf
Hersteller: Epcos/TDK
Конденсатор керамічний smd, С = 3,3 нФ, Uном, В = 50, ТКЄ = X7R, Точн., % = 10, Габ. розм., мм = 1,6 x 0,8, Т,°С = -55...+125, Тип сер. = B37931K, Типорозм. = 0603,... Група товару: Конденсатори Корпус: 0603 Од. вим: 100 шт
Anzahl je Verpackung: 4000 Stücke
Produktbewertung abgeben
Technische Details B37931K5332K060 Epcos/TDK
Description: CAP CER 3300PF 50V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3300 pF.
Weitere Produktangebote B37931K5332K060
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B37931K5332K060 B37931K5332K060 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics X7R%20Chip%20Cap.pdf Description: CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3300 pF