Produkte > EPCOS/TDK > B37941K9224K60
B37941K9224K60 Epcos/TDK
EPCOS_chip_Cercaps X7R.pdf
Hersteller: Epcos/TDK
Конденсатор керамічний smd, С = 220 нФ, U, В = 16, Розм = 0805, Точн., % = 10, ТКЄ = X7R, Тексп, °C = -55...+125,... Група товару: Конденсатори Корпус: 0805 Од. вим: 100 шт
Anzahl je Verpackung: 4000 Stücke
verfügbar 1 Stücke:
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B37941K9224K60 Epcos/TDK
Description: CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.049" (1.25mm), Capacitance: 0.22 µF.
Weitere Produktangebote B37941K9224K60
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B37941K9224K60 B37941K9224K60 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B37872K_B37941K_Series.pdf Description: CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.049" (1.25mm)
Capacitance: 0.22 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 0.22 µF