Produkte > EPCOS/TDK > B37987F1154K051
B37987F1154K051 Epcos/TDK
X7R%20Leaded.pdf
Hersteller: Epcos/TDK
Конденсатор керамический (C=0.15uF X7R, 100V 10%, радиальные выводы Rm=5.00)... Група товару: Конденсатори Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 2500 Stücke
Produktbewertung abgeben
Technische Details B37987F1154K051 Epcos/TDK
Description: CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Height - Seated (Max): 0.098" (2.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.15 µF.
Weitere Produktangebote B37987F1154K051
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B37987F1154K051 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics X7R%20Leaded.pdf Description: CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.098" (2.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.15 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.15 µF