Produkte > TDK CORPORATION > B40600C5228M001
B40600C5228M001
B40600C5228M001 TDK Corporation
b40600_b40700.pdf
Hersteller: TDK Corporation
Description: HYBRID POLYMER AXIAL 2200UF 25V
Tolerance: ±20%
Features: High Vibration
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ High Frequency: 17 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B40600C5228M001 TDK Corporation
Description: HYBRID POLYMER AXIAL 2200UF 25V, Tolerance: ±20%, Features: High Vibration, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ High Frequency: 17 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote B40600C5228M001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B40600C5228M001 Hersteller : EPCOS / TDK b40600_b40700.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded Hybrid Polymer Axial 2200uF 25V