Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B40600D7108M001
B40600D7108M001
B40600D7108M001 EPCOS - TDK Electronics
b40600_b40700.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUMHYB 1000UF 20% 35V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Features: High Vibration
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 0.984" L (16.00mm x 25.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 4mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ High Frequency: 13.1 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B40600D7108M001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUMHYB 1000UF 20% 35V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Features: High Vibration, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 0.984" L (16.00mm x 25.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 4mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ High Frequency: 13.1 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote B40600D7108M001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B40600D7108M001 Hersteller : EPCOS / TDK b40600_b40700.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded Hybrid Polymer Axial 1000uF 35V