Produkte > TDK > B40620A5168M001
B40620A5168M001
B40620A5168M001 TDK
b40620_b40720.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM HYBRID 1.6MF 20% 25V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.551" Dia x 0.984" L (14.00mm x 25.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.3mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 1.6 mF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ High Frequency: 9 A @ 20 kHz
auf Bestellung 3182 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B40620A5168M001 TDK
Description: CAP ALUM HYBRID 1.6MF 20% 25V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.551" Dia x 0.984" L (14.00mm x 25.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.3mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 1.6 mF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ High Frequency: 9 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote B40620A5168M001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
B40620A5168M001 Hersteller : TDK b40620_b40720.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 25mm; 1.6mF; 25VDC; 9A; Leads: axial; THT; ±20%
Mounting: THT
Capacitance: 1.6mF
Operating temperature: -55...150°C
Leads: axial
Type of capacitor: hybrid
Height: 25mm
Body dimensions: Ø14x25mm
ESR value: 5.3mΩ
Diameter: 14mm
Operating current: 9A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 25V DC