Produkte > EPCOS / TDK > B41231A8398M000
B41231A8398M000
B41231A8398M000 EPCOS / TDK
B41231.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 63VDC 3900uF 20% PVC 6mm Terminals
auf Bestellung 83 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41231A8398M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 A @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41231A8398M000 B41231A8398M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41231.pdf?ref_disty=digikey Description: CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 A @ 120 Hz