Produkte > EPCOS / TDK > B41231C8568M000
B41231C8568M000
B41231C8568M000 EPCOS / TDK
B41231.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 63VDC 5600uF 20% PVC 6mm Terminals
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41231C8568M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.7 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote B41231C8568M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41231C8568M000 B41231C8568M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41231.pdf?ref_disty=digikey Description: CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.7 A @ 120 Hz