Produkte > TDK ELECTRONICS > B41456B8689M003
B41456B8689M003
B41456B8689M003 TDK ELECTRONICS
b41456_b41458.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Cap Aluminum Lytic 68000uF 63V 20% (76.9 X 105.7mm) Clamp Mount Screw 0.003 Ohm 20A 12000h 85°C
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41456B8689M003 TDK ELECTRONICS
Description: CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 6.5 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 20 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41456B8689M003 B41456B8689M003 Hersteller : TDK ELECTRONICS b41456_b41458.pdf Cap Aluminum Lytic 68000uF 63V 20% (76.9 X 105.7mm) Clamp Mount Screw 0.003 Ohm 20A 12000h 85°C
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
B41456B8689M003 B41456B8689M003 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41456_B41458.pdf Description: CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 6.5 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 20 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
B41456B8689M003 B41456B8689M003 Hersteller : EPCOS / TDK B41456_B41458.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 63VDC 68000uF 20% Ring clip/clamp mnt