Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41458B4100M000
B41458B4100M000
B41458B4100M000 EPCOS - TDK Electronics
B41456_B41458.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 16V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Capacitance: 100000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 8.2 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 14 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41458B4100M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 16V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Capacitance: 100000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 8.2 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 14 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41458B4100M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41458B4100M000 B41458B4100M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41456_B41458.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 16VDC 100000uF 20% Threaded Stud Mount