Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41458B9159M000
B41458B9159M000
B41458B9159M000 EPCOS - TDK Electronics
B41456_B41458.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 100V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 12 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz
auf Bestellung 24 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41458B9159M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 100V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 12 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41458B9159M000 B41458B9159M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41456_B41458.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100VDC 15000uF 20% Threaded Stud Mount
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B41458B9159M000 B41458B9159M000 Hersteller : EPCOS B41456_B41458.pdf Description: EPCOS - B41458B9159M000 - Elektrolytkondensator, 15000 µF, 100 V, ± 20%, Schraubanschluss, 12000 Stunden bei 85°C
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 105.7mm
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: 22.2mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.008ohm
euEccn: NLR
Spannung (AC): -V
Kapazität: 15000µF
Spannung (DC): 100V
Rippelstrom: 13A
productTraceability: No
Produktdurchmesser: 51.6mm
Betriebstemperatur, max.: 85°C