Produkte > EPCOS > B41505A7189M000
B41505A7189M000
B41505A7189M000 EPCOS
EPCOS23491-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Hersteller: EPCOS
Description: EPCOS - B41505A7189M000 - Elektrolytkondensator, lange Lebensdauer, 18000 µF, 35 V, ± 20%, Einrastmontage
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 45mm
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: 10mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.017ohm
euEccn: NLR
Spannung (AC): -V
Kapazität: 18000µF
Spannung (DC): 35V
Rippelstrom: 4.3A
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: 35mm
Betriebstemperatur, max.: 105°C
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41505A7189M000 EPCOS
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 18000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.3 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41505A7189M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41505A7189M000 B41505A7189M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41505.pdf?ref_disty=digikey Description: CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 18000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.3 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
B41505A7189M000 B41505A7189M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41505-1224434.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 18000UF 35V AL-ELKO SNAP IN