Produkte > TDK CORPORATION > B41560A8229M600
B41560A8229M600
B41560A8229M600 TDK Corporation
b41560_b41580.pdf
Hersteller: TDK Corporation
Description: SCREW TERMINALS 22000UF 63V
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 22 mF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 14 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 12 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41560A8229M600 TDK Corporation
Description: SCREW TERMINALS 22000UF 63V, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 22 mF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 14 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 12 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41560A8229M600
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41560A8229M600 Hersteller : EPCOS / TDK b41560_b41580.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal Screw Terminals 22000uF 63V
Produkt ist nicht verfügbar
B41560A8229M600 Hersteller : TDK b41560_b41580.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal Screw Terminals 22000uF 63V