Produkte > EPCOS / TDK > B41580A7339M000
B41580A7339M000
B41580A7339M000 EPCOS / TDK
B41560_B41580.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 40VDC 33000uF 20% Threaded Stud Mount
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41580A7339M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 40V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 13 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41580A7339M000 B41580A7339M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41560_B41580.pdf Description: CAP ALUM 33000UF 20% 40V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 13 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 100 Hz
auf Bestellung 609 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B41580A7339M000 B41580A7339M000 Hersteller : TDK B41560_B41580.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 40VDC 33000uF 20% Threaded Stud Mount