Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41689K5458Q001
B41689K5458Q001 EPCOS - TDK Electronics
B41689_B41789.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 4500UF 25V AXIAL
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.827" Dia x 1.929" L (21.00mm x 49.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 126mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 4500 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 12 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 10.4 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41689K5458Q001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 4500UF 25V AXIAL, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.827" Dia x 1.929" L (21.00mm x 49.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 126mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 4500 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 12 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 10.4 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41689K5458Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41689K5458Q001 B41689K5458Q001 Hersteller : EPCOS / TDK B41689_B41789.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 25VDC 4500uF 30% Hi Ripple Current
Produkt ist nicht verfügbar
B41689K5458Q001 Hersteller : TDK B41689_B41789.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 4.5mF; 25VDC; Ø21x49mm; 13mΩ
Diameter: 21mm
Leads: axial
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Kind of capacitor: low ESR
Operating temperature: -55...150°C
Tolerance: -10...30%
Height: 49mm
Capacitance: 4.5mF
Terminal pitch: 10mm
ESR value: 13mΩ
Body dimensions: Ø21x49mm
Operating current: 10.4A
Operating voltage: 25V DC