Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41851A9227M000
B41851A9227M000
B41851A9227M000 EPCOS - TDK Electronics
B41851_B43851.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 750mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 435 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 256 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41851A9227M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 750mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 435 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41851A9227M000 B41851A9227M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41851_B43851.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100VDC 220uF 20% STD Leads
auf Bestellung 6353 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
B41851A9227M000 B41851A9227M000 Hersteller : TDK B41851_B43851.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100VDC 220uF 20% STD Leads
auf Bestellung 6213 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
B41851A9227M000 B41851A9227M000 Hersteller : TDK ELECTRONICS b41851_b43851.pdf Cap Aluminum Lytic 220uF 100V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 0.75 Ohm 435mA 2000h 105°C Bulk