B41858C3228M1
B41858C3228M1 EPCOS - TDK Electronics
B41858.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 60 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41858C3228M1 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 60 mOhms.
Weitere Produktangebote B41858C3228M1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41858C3228M1 B41858C3228M1 Hersteller : EPCOS / TDK B41858.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 2200uF 20% Kinked Leads