Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41866C5477M000
B41866C5477M000
B41866C5477M000 EPCOS - TDK Electronics
B41866.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 175mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 714 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41866C5477M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 175mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 714 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B41866C5477M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41866C5477M000 B41866C5477M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41866.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25VDC 470uF 20% STD Leads