Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41888C6477M008
B41888C6477M008 EPCOS - TDK Electronics
b41888.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41888C6477M008 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B41888C6477M008
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41888C6477M008 Hersteller : EPCOS / TDK b41888.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded ALUMINUM ELECTROLYTIC Single-ended 470 UF 50 V